צרו קשר  03-3736000

כתובת: רחוב סחרוב 5 רשל"צ, פייר קניג 3 ירושלים 

הדירה מתרחקת: היכן עלו המחירים הכי הרבה בשנה האחרונה?

מחירי הדירות בבת ים עלו בשנה האחרונה ב-25%. נתניה מיישרת קו עם ת"א. ואיפה נמצאות ירושלים ובני ברק | ממוצע ארצי זה נחמד, אבל היכן עלו המחירים הכי הרבה, היכן ירדו או נותרו ללא שינוי | וואלה! נדל"ן בדקה את המגמה ב-16 הערים הגדולות וגילתה הפתעות | ניתוח מיוחד

תוני הלמ"ס שפורסמו לאחרונה ומסכמים את מדד מחירי הדירות לחודשים אפריל – מאי, מצביעים בין היתר על זינוק בשיעור של למעלה מ-7% (7.2%) בממוצע הארצי, מאז התקופה המקבילה אשתקד.
על רקע הנתונים, בדקה קבוצת אמבסדור המתמחה בייעוץ תכנון, שיווק ומכירות לחברות נדל"ן עבור וואלה! נדל"ן את המגמה ב-16 הערים הגדולות בישראל (שלהן מעל 100 אלף תושבים) ביחס לשנה החולפת. בדיקת אמבסדור התבססה על נתוני רשות המיסים ודרגה את הערים על פי שיעור העלייה הגבוה ביותר ב-% במחירי הדירות.

על פי הבדיקה, בת ים היא העיר המובילה בשיעור עליית המחירים בשנה האחרונה עם עלייה דרמטית של 25%, שתואמת לפיתוח הנרחב בעיר, להיצע הדירות החדשות ולציפיות לעליית מחיר בעקבות הרכבת הקלה. הבאה אחריה שרשמה גם היא עליה דו ספרתית מרשימה ובאופן לא ממש מפתיע היא תל אביב. מי שהפתיעה בגדול והתברגה למקום השלישי ברשימה היא נתניה שרושמת עליה בשיעור זהה לתל אביב (כמעט 18%) במחירי הדירות וזאת לאור הביקושים הרבים למגורים בה.

"השנה החולפת הלא היא שנת הקורונה, טלטלה את השוק וגרמה לחוסר הלימה ברמות המחירים ולהמשך הרחבת הפערים בין אזורים שונים ובין פריפריה ומרכז", מסביר ינון סבג, סמנכ"ל שיווק קבוצת אמבסדור. "מצד אחד, אזורים שבהם היה מיעוט בהתחלות בניה ובשיווק קרקעות מה שגרם לביקושים ולעליות מחירים, ומצד שני בניה מאסיבית והיצע גדול בפריפריה בערים כמו אשקלון ובאר שבע אשר איזנו במעט את המחירים ואף גרמו לירידתם באופן ממוצע. למגמה זו תרמה בעיקר תוספת מסה של דירות אשר שווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. אולם, יש לציין כי המגמה של ירידת המחירים בפריפריה אינה משקפת את מחירי הדירות שאינם לזכאים ומשווקות בשוק החופשי בערים אלו. שוק זה, המשיך ליהנות מביקושים רבים ובהתאם מעליות מחירים".

סבג מוסיף: "בת ים נמצאת בראש הרשימה כעיר שבה עלו מחירי הדירות בשיעור הגבוה ביותר משתי סיבות עיקריות הקשורות לתנאיה הגיאוגרפיים – בניה מאסיבית בקרבה לים והביקושים הגבוהים למגורים באזור זה וכן תגובת השוק לעליית המחירים בתל אביב המשפיעה על הערים הגובלות בה".

לדברי עידו בלושטיין, סמנכ"ל בחברת הבנייה שפונדר-פדלון הבונה בימים אלו את פרוייקט Brizzo בשכונת פארק הים בבת ים, "אחרי שנים ארוכות של סטיגמות, ציבור רוכשי הדירות מתחיל להאמין בבת ים ומכיר ביתרונות הייחודיים שלה".

לשיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email