צרו קשר  03-3736000

כתובת: רחוב סחרוב 5 רשל"צ, פייר קניג 3 ירושלים 

הלקוח שלח צוות לצלם את השקיעה מהמרפסת, ורק אז היה מוכן להיכנס למו"מ

הקורונה והביקוש הגובר לדירות יוקרה הפכו את הפנטהאוז לסגנון מגורים פופולרי. המחירים נוגעים בשמים, אך הייחודיות וההילה היוקרתית מושכים לקוחות בעלי ממון: "אלה אנשים שהולכים רחוק עם החלומות שלהם"

לפני כמה חודשים החליטו אודליה ויוסי אמנו מאשקלון שהגיע הזמן לעבור דירה. בני הזוג, שגרים עם חמשת ילדיהם בדירת חמישה חדרים, הרגישו שהם זקוקים לבית גדול יותר, וקיוו למצוא אותו באחד הפרויקטים החדשים בעיר. "חיפשנו דירת שישה חדרים, והמבחר לא היה גדול", מספרת אודליה. "גילינו שרוב הדירות החדשות הן בנות ארבעה או חמישה חדרים בלבד".

בסופו של דבר התלבטו בני הזוג בין פנטהאוז בפרויקט אפי בעיר היין של חברת הנדל"ן אפי קפיטל לבית צמוד קרקע בעיר – ובחרו בפנטהאוז, שמתפרש על שטח של 152 מ"ר ועוד מרפסת של 108 מ"ר, ועלה 2.4 מיליון שקל. "המחיר של צמוד קרקע היה גבוה בכמיליון שקל, והוא דורש יותר תחזוקה", מסבירה אודליה. "בפנטהאוז אהבנו שיש מרפסת גדולה שתשמש לאירוח".

כמו משפחת אמנו, משפרי דיור רבים בוחרים בשנים האחרונות לקנות פנטהאוז ולא דירה רגילה. ניתוח נתוני אתר yad2 מגלה כי בשלושת הרבעונים הראשונים של 2021 נרשם זינוק של עשרות אחוזים בביקוש לפנטהאוזים ב–30 הערים הגדולות בישראל, ובעקבותיו זינוק חד במחירים של דירות הפנטהאוז בערים האלה. על פי הנתונים, נכון לסוף ספטמבר 2021 מובילה תל אביב במחירים: פנטהאוז ממוצע מיד שנייה בעיר עלה 5.9 מיליון שקל — עלייה של 4% לעומת 2019. אחרי תל אביב נמצאות גבעתיים עם מחיר ממוצע של 4.74 מיליון שקל לפנטהאוז, הוד השרון עם 3.92 מיליון שקל בממוצע, הרצליה עם 3.81 מיליון שקל בממוצע ורעננה עם 3.65 מיליון שקל בממוצע.

המחיר הממוצע של דירות פנטהאוז בכל הארץ עלה בין 2019 ל–2021 ב–8% ל–2.75 מיליון שקל, בעוד מחירי הדירות "הרגילות" בפריסה ארצית עלו בממוצע ב–4% בתקופה זו ל–1.79 מיליון שקל." קהל אמיד ומצומצם "

דירת פנטהאוז נמצאת בקומה העליונה של הבניין, יש בה קומה אחת או שתיים ומרפסת גדולה, בשטח של עשרות מ"ר ואף יותר. שטחה הממוצע של דירת פנטהאוז הוא 150–200 מ"ר, ולעתים שטח המרפסת מחולק לשתי מרפסות נפרדות.

לשיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email