צרו קשר  03-3736000

כתובת: רחוב סחרוב 5 רשל"צ, פייר קניג 3 ירושלים 

שכחו את הפריפריה: אלה הערים המובילות בבניית דירות גדולות

בשנים האחרונות ירד מספר התחלות הבנייה של דירות גדולות, בנות 5-6 חדרים, בגלל מחיריהן הגבוהים, אבל בכמה ערים ברחבי הארץ תמצאו דווקא היצע גדול של דירות כאלה

ישראלים רבים המחפשים דירה לרכישה מעוניינים בנכס רחב ידיים עם מספר חדרים שמספיק לכל בני הבית. מצד אחד, לא מעט משקי בית נזקקים לשטחים גדולים למגורים; מאידך נראה כי בשנים האחרונות חלה ירידה בהקמה של דירות בנות 5-6 חדרים, אל מול מגמה שהולכת ותופסת תאוצה של הקמת דירות קטנות יותר בנות 1-2 חדרים. היכן בכל זאת ניתן למצוא כיום דירות גדולות?
 
ניתוח שערכה עבור ממון ו-ynet קבוצת אמבסדור, המתמחה בייעוץ, תכנון ושיווק, בחנה את מספר התחלות הבנייה בעשור האחרון ב-10 הערים הגדולות (מעל 100 אלף תושבים) בחלוקה לפי גדלי דירות (מספר חדרים), לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס). הניתוח בחן מיהן שיאניות הדירות הגדולות בישראל.
 
חלוקה לערים נמצא כי ירושלים היא שיאנית התחלות הבנייה של דירות גדולות בעשור האחרון, וממוקמת במקום הראשון עם 10,513 התחלות בנייה של דירות בנות 5-6 חדרים. במקום השני נמצאת העיר פתח תקווה עם 8,394 דירות בנות 5-6 חדרים שבנייתן החלה בעשור האחרון. במקום השלישי, ולמרות תדמיתה כעיר ללא הפסקה המיועדת בעיקר לצעירים, ממוקמת תל אביב עם 7,223 דירות גדולות שבנייתן החלה בעשור האחרון.

לשיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email